НАГРАДА ПУБЛИКЕ ЗА СТУДЕНТЕ ГЛУМЕ НА ФЕСТИВАЛУ У СЛОВАЧКОЈ!

НАГРАДА ПУБЛИКЕ ЗА СТУДЕНТЕ ГЛУМЕ НА ФЕСТИВАЛУ У СЛОВАЧКОЈ!

На недавно завршеном 6. МЕЂУНАРОДНОМ ПРОЈЕКТУ УМЕТНИЧКИХ АКАДЕМИЈА/ФАКУЛТЕТА ARTORIUM 2015, који је од 15. до 18. октобра одржан на Факултету драмских уметности Академије уметности у Банској Бистрици, студенти глуме Академије уметности у Новом Саду освојили су награду публике за најбољу представу фестивала! Студенти III године глуме на српском језику, у класи проф. Љубослава Мајере, извели су у оквиру фестивалског програма представу “Чернодрински се враћа кући”, по тексту Горана Стефановског. У реализацији представе, поред проф. Мајере, учествовали су проф. Предраг Момчиловић и Милан Новаковић, стручни сарадник.
Међународни пројекат ARTORIUM није такмичарски фестивал у правом смислу те речи, али је од ове године уведена награда публике која ју је одмах доделила представи из Новог Сада.
Поред Академије уметности Универзитета у Новом Саду, у Међународном пројекту ARTORIUM 2015 узели су учешћа Позоришни факултет Академије извођачких уметности у Прагу, Позоришна академија „Александер Зелверович“ у Варшави и домаћин и организатор пројекта Факултет драмских уметности Академије уметности у Банској Бистрици.

ЧЕСТИТАМО!