Адриен Ујхази и Немања Миленковић награђени на Међународном конкурсу „Збогом Балкан?Збогом Балкан!“

Адриен Ујхази и Немања Миленковић
Студенти сликарства
Награда на Међународном конкурсу „Збогом Балкан?Збогом Балкан!“
Подгорица

Адриен Ујхази, студенткиња мастер студија сликарства у класи проф. Босиљке Зиројевић Лечић и Немања Миленковић, студент четврте године сликарства у класи проф. Драгана Матића добитници су прве и треће новчане награде на Међународном конкурсу „Збогом Балкан?Збогом Балкан!“ у организацији „UK Alumni Association of Montenegro“, Амбасаде Велике Британије у Подгорици и Центра за савремену умјетност Црне Горе.

На конкурс се пријавило око 50 радова младих уметника из региона, а за изложбу је селектовано осам уметника из четири државе. Друга награда је припала Мату Уљаревићу, студенту Факултета ликовних умјетности Цетиње.

На отварању изложбе, Адриен и Немања учествовали су у дискусији где су поделили своја искуства учешћа на конкурсу, мишљења о позицији уметника у друштву као и изазовима са којима се суочавају на Балкану.