COIMBRA GROUP стипендије за младе истраживаче

Стипендије младим истраживачима

Универзитети мреже универзитета Коимбра групе (Coimbra Group) нуде стипендије младим истраживачима у високом образовању у земљама у околини ЕУ (укључујући и Србију).

Циљ овог програма је да се младом академском особљу омогући истраживање на страним универзитетима и помогне у успостављању контаката у циљу даљег академског усавршавања и истраживања.

Стипендије су могуће на следећим универзитетима:

• Eötvös Loránd University Budapest (Мађарска)
  • University of Granada (Шпанија)
  • Karl-Franzens University of Graz (Aустрија)
  • University of Heidelberg (Немачка)
  • Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Rумунија)
  • KU Leuven (Белгија)
  • University of Padova (Италија)
  • University of Poitiers (Француска)
  • University of Salamanca (Шпанија)

Кандидати могу да се пријаве само на један од понуђених универзитета.

Услови конкурса су:

-Да је кандидат рођен после 1.01.1983.

-Да кандидат или има држављанство земаља које су у листи земаља које имају право да конкуришу за ову стипендију (Србија итд.) или има пребивалиште у истим земљама.

-Да је кандидат тренутно запослен као наставно особље на универзитету и има завршене докторске студије, неки универзитети прихватају и студенте докторских студија.

Кандидтати треба да попуне on-line апликацију до 16.03.2018. на сајту Coimbra grupe.

Више информација о стипендијама можете пронаћи ОВДЕ.