Додела награда студентима Фондације “Мали принц”

Fondacija mali princ

Фондација “Мали принц”
Среда, 24. април 2019. у 13.00
Свечана сала
Петроварадинска тврђава
Академија уметности

У оквиру обележавања Дана Академије уметности у среду, 24. априла 2019. у Свечаној сали Академије уметности са почетком у 13 часова на Петроварадинској тврђави биће додељене награде студентима Фондације “Мали принц”.

Овогодишњи лауреати су:
Ивана Дамјанов, Департман музичке уметности
Стефан Бероња, Департман драмске уметности
Теодора Мијатовић, Департман ликовних уметности

За студенте Академије уметности у Новом Саду награда Фондације „Мали принц“ једна је од оних награда која се ишчекује са великим нестрпљењем и неизвесношћу јер представља велико охрабрење и подстицај младим уметницима да самостално развијају своју каријеру и отисну се на уметничко тржиште. Награда је новчана и износи 1500 евра у динарској противвредности. Дизајнерско решење дипломе награде ауторски је проф. Владана Јолера, а решење плакете проф. Мирјане Благојев.

Почевши од школске 2003/2004. године Фондација награђује по једног студента са Департмана музичке, ликовних и драмских уметности за постигнуте врхунске резултате у тим уметничким областима.