Изванредан успех студентске представе на фестивалу Арт Трема Фест 2016.

IMG_5734

Представа „ЛИЗИСТРАТА или Поразговарајмо мало о рату и миру” по мотивима Аристофанових комедија у извођењу студената Академије уметности Нови Сад у класи проф. Никите Миливојевића постигла је изванредан успех на 19. по реду позоришном фестивалу Арт Трема Фест у Руми, који је одржан од 24. до 28. марта 2016.

Једногласном одлуком стручног жирија у саставу: мр Мирослав Радоњић, театролог, Гордана Ђурђевић Димић, драмска уметница и Милан Белегишанин, редитељ; у категорији студентских академских позоришта камерних форми представа „ЛИЗИСТРАТА или Поразговарајмо мало о рату и миру” однела је Златну маску за:

– за најбољи ауторски пројекат

– за колективну режију

– за најбољу епизодну мушку улогу (Дамјан Цветановски)

– за најбољу епизодну женску улогу (Теодора Марчета)

Ансамблу представе „ЛИЗИСТРАТА или Поразговарајмо мало о рату и миру” је такође додељена Плакета за најбољу костимографију.

Режија, костим, сценографија и избор музике су колективни рад класе.

Глумци представе су Ивана Панчић, Соња Исаиловић, Милица Шећеров,Теодора Марчета, Јелена Симић, Милан Колак, Вукашин Ранђеловић, Игор Грекса, Алекса Илић и Дамјан Цветановски.

Честитамо!