Конкурс за кратки студентски филм – Филманак у Штутгарту

Филманак
Филмски фестивал
Штутгарт

Позивају се сви заинтересовани студенти да конкуришу на овогодишњем филмском фестивалу “Филманак” у Штутгарту.

У оквиру фестивала поред редовног репертора приказују се и кратки студентски филмови који ће бити изабрани на конкурсу.

Студентски конкурс је расписан на сајту фестивала и има за циљ да промовише младе уметнике из Србије.

Организатор фестивала је Српска академска мрежа, непрофитна организација чији је основни циљ промоција културе, образовања и интеграција.

Организатори већ неколико година за редом крајем октобра организују филмски фестивал у трајању од три дана где се приказују фимови из домаће продукције.

Опширније о фестивалу

Опширније о самом конкурсу