Конкурс за стипендије Владе Кореје

Стипендије
Влада Кореје

Национални институт за међународно образовање, Министарства образовања Владе Републике Кореје, расписао је конкурс за четири држављанина Србије и једног држављанина Црне Горе, да се пријаве за државну стипендију корејске владе за постипломске студије (мастер или докторске), под називом „2018 Korean Government Scholarship Program for Graduate Degrees„.

Пријава и сва потребна документација заинтересованих студена мора стићи на адресу Амбасаде, најкасније до 15. марта 2018. године. Апликанти који су прошли први круг селекције у Амбасади, биће позвани на интервју након прегледаних докумената.

Стипендија обухвата следеће ставке:

– Повратну авионску карту;
– Месечну стипендију у износу од 900 000 КРW;
– Језички курс у року од годину данa;
– Пуну школарину за мастер или докторске студије;
– Здравствено осигурање током боравка у Кореји;
– Додатне бонусе за изузетно постигнуте резултате током студирања.

Опште информативно предавање Студирање у Кореји за све заинтересоване, одржаће се у среду, 28. фебруара од 19:00 часова у Клубу Домаомладине Београда.

За све додатне информације заинтересовани се могу обратити Јелени Милосављевић, на званичан мејл амбасаде: koreaemb.rs@mofa.go.kr или jelena@mofa.or.kr.

Формулар за апликацију
Приручник за стипендирање