КУЛТУРНИ НАПАД: ЋУТИ И ПЕВАЈ

Мултимедијални центар Академије уметности
Ђуре Јакшића 7, Нови Сад

Улаз је слободан.

О представи: Први део представе је прича без речи, коју изводе студенти глуме у једноделним костимима и прекривене главе. Прича о случајном убиству, у којој главна глумица бежи кроз земље и континенте, а места и поднебља нам описују телима остали чланови трупе до детаља као што су делови намештаја у стану. Зачудна и комична представа која ће бити и учесник интернационалног фестивала пантомиме.

У другом делу, који је колажног типа, главну реч имају студенткиње соло певања, које својим кристалним гласовима кроз популарне песме на несвакидашњи и комичан начин причају приче из свакодневног живота уз помоћ десет глумаца, живописних костима и многобрјне реквизите.

Студенти II године глуме, класа ред. проф. Бориса Исаковића:
• Александра Аризановић
• Надежда Јаковљевић
• Ана Кесеровић
• Милош Лучић
• Дејан Максимовић
• Раде Маричић
• Растко Мићић
• Ема Муратовић
• Јулија Петковић
• Стеван Узелац

Студенти I и II године соло певања, класе проф. др Милице Стојадиновић и проф. Љиљане Лишковић:
• Александра Плетикосић
• Свјетлана Ђокић
• Астина Братсцхер
• Вера Зечевић

Корепетитор: сам. стр. сарадник Александра Ракић

Захваљујемо се проф. Дијани Козарски.

О пројекту: Културни напад представља пројекат Академије уметности у Новом Саду који обухвата представљање уметничких садржаја студената Академије уметности у градовима Војводине. У периоду од новембра до децембра 2016, Академиија уметности ће извести низ културних програма намењених широј јавности, попут позоришних представа, изложби и концерата, у градовима Војводине у којима је могуће обезбедити одговорајући простор и техничку подршку.

Укратко, пројекат Културни напад представља управо – културни напад, али са високим циљем, а то је културна едукација публике у срединама у којима су висококвалитетни уметнички програми дефицитарни и у временима када култура, нажалост, често остаје закључана само унутар зидова малобројних културних установа у главноме граду. Сарадња између продуцената и културних делатника како на градским тако и на покрајинском нивоу представља допринос директном задовољавању културних потреба изван главног центра продукције уметничких садржаја.
Пројекат је подржао Покрајински секретаријат за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама АП Војводине.