Ленка Петровић, прва харфа на свету

Ленка Петровић
Прва харфа на свету
Светско такмичење
Израел

Ленка Петровић је освојила прво место на светској смотри харфиста којa је одржанa од 15. до 25. октобра 2018. у Израелу. Ленка је победом на такмичењу „20th International Harp Contest“ освојила свој први инструмент харфу у вредности од 55.000,00 долара.

Такмичење је одржано у четири етапе, на њему су учествовала 35 такмичара, друго и треће место освојили су харфисти из Швајцарске и Израела.

Ленка Петровић je дипломирала на Департману музичке уметности прошле године у класи проф. Сташе Мирковић Грујић и стручне сараднице Мине Момчиловић, а мастер студије je наставила на престижном Julliard School of Music у Америци.

Поред Ленке, на такмичењу је учествовала Анђела Станковић, студенткиња четврте године на Академији уметности у Новом Саду, која је прошла у другу етапу и тако се пласирала у 15 најбољих харфиста на свету.

Такмичење одржано у Израелу једно је од два највећа светска такмичења за харфисте.