Отворена изложба и награђени студенти Департмана ликовне уметности

Свечано отворена изложба студената Департмана ликовне уметности
Среда, 07. ма1 2017. године у 12 сати
Хол Академије уметности
Зграда на Петроварадинској тврђави

Доделом награда најбољим студентима прве, друге и треће године са Департмана ликовне уметности  отворена је  изложба радова у холу Академије на Петроварадинској тврђави.

Изложбу је отворио проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности који је том приликом истакао да се нада да ће наредне генерацији излагати у сопственом излагачком простору Академије уметности које ће бити посећеније и комуницирати са публиком.

Награђени студенти у школској 2016/2017. години су:

Награду „Велики акт“ добила је: ТЕОДОРА МИЈАТОВИЋ, трећа година основних студија студијског програма Ликовне уметности, модул Вајарство.

Награда за цртеж малог формата припала је  ЛИДИЈИ РАЛЕТИЋ, прва година основних студија студијског програма Примењене уметности и дизајн, модул Илустрација.

Награда из Фонда „Миливој Николајевић“ за најбољи цртеж-студију добио је СТРАХИЊА ЈАЈИЋ,  прва година основних студија студијског програма Ликовне уметности, модул Графика.

Награду за портрет припала је Јовану Ранковићу, друга година основних студија студијског програма Ликовне уметности, модул Вајарство.