Отворена катедра – гостовање Рајка Грлића на Академији уметности

Гостовање Рајка Грлића, режисер
Понедељак, 14. мај 2018. у 17.00
Косовска 33

Под покровитељством Фондације „Мали принц“, у оквиру Отворене катедре, Академија уметности у Новом Саду има част да угости чувеног режисера и сценаристу Рајка Грлића који ће 14. маја 2018. одржати предавање – разговор са студентима.

Предавање ће се одржати у објекту Академије уметности који се налази у Косовској 33 са почетком у 17 часова.

Рајко Грлић први пут гостује на Академији уметности и ово је једниствена прилика за студенте и ширу публику да чују искуства једног од најчувенијих режисера и сценариста из региона.

Модератор предавања је др Дејан Николај Краљачић, редовни професор на Департману драмских уметности, Академије уметности.

Осим као режисера култних филмова „У раљама живота“, „Чаруга“, „Само једном се љуби“ па све до новијих „Караула“ и „Устав Републике Хрватске“ који је поред бројних међународних награда 2017. године добио и четири Златне арене на Пулском филмском фестивалу, Рајко Грлић је и уметнички директор Мотовунског филмског фестивала и професор на Унивезитету у Охају.

Фотографија: www.glorija.rs