Први позив за стипендирану мобилност за студенте на Краљевској академији уметности у Хагу, Холандија

Cтипендиранa мобилност за студенте
Краљевскa академијa уметности
Хаг
Холандија

Конкурс је отворен за: студенте основних и мастер студија Академије уметности Универзитета у Новом Саду, Департмана ликовне уметности за школску 2018/2019.

Област :  0213 ЗА СТУДЕНТЕ ДЕПАРТМАНА ЛИКОВНЕ УМЕТНОСТИ

ТРАЈАЊЕ КОНКУРСА: 28.06. – 10.07. 2018.

БРОЈ СТИПЕНДИЈА: 2

ЕРАЗМУС КОД: NL S-GRAVE 05

Документација за пријаву кандидата (обавезна):

• Пријавни формулар за студенте (преузети ОВДЕ)
  • Уговор о учењу – Learning Agreement (преузети ОВДЕ)
  • Биографија студента на енглеском језику (користити модел Europass )
  • Мотивационо писмо на енглеском језику (1 – 2 странице)
  • Уверење о завршеним основним студијама или копија дипломе уколико је кандидат поседује за размену на нивоу мастера
  • Уверење о положеним испитима (Transcript of Records) са преводом на енглески језик
  • Доказ о знању језика – обавезан минималан ниво знања енглеског је Б2 у складу са европским референтним оквиром (цертификат приватне школе страних језика или слично)
  • Портфолио кандидата (pdf)
  • Писмо препоруке од универзитетског професора на енглеском језику

Пријаве се достављају на имејл: akademijaumetnostinovisad@gmail.com

са напоменом Пријава за Еразмус  мобилност на Краљевској академији уметности у Хагу, Холандија.

РОК ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА: 10.07.2018. ДО 14.00 ЧАСОВА

Након завршетка конкурса, пријаве кандидата које прођу техничку проверу и евалуацију од стране институционалних Еразмус   координатора и комисије на матичном факултету/универзитету биће достављене Краљевској академији уметности у Хагу као номинације за стипендирану мобилност. Краљевска академија уметности одлучује о коначној селекцији кандидата шодно броју стипендија намењених Универзитету у Новом Саду.

Од одабраних кандидата се очекује да почну мобилност у школској 2018/2019. години.

Трајање мобилности: један семестар

Месечни износ стипендије: 850 евра (плус дефинисан износ за трошкове пута које одређује партнерска институција)

Стипендија обухвата путне трошкове и месечну надокнаду за смештај и остале трошкове живота у складу са прописима Европске комисије. Стипендију исплаћује партнерски универзитет. Трошак обавезног здравственог осигурања у току трајања мобилности није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус, као ни трошак студентске визе која се мора прибавити за земље ЕУ.

За додатне информације кандидати се могу обратити лично Служби за организацију, маркетинг и међународну сарадњу Академије уметности у Новом Саду, Ђуре Јакшића 7, радним данима у периоду од 12.00 до 14.00 часова или путем имејла на адресу:  akademijaumetnostinovisad@gmail.com