ПУТУЈУЋИ СТУДЕНТСКИ САЈАМ 2016-„СТУДИРАЈТЕ У ФРАНЦУСКОЈ – СУСРЕТ СА ФРАНЦУСКИМ УНИВЕРЗИТЕТИМА“

kako-studirati-u-francuskoj-1

Амбасада Републике Француске и Француски институт у Србији, у сарадњи са Универзитетом у Новом Саду, домаћини су Путујућег студентског сајма француских универзитета 9. новембра 2016. године. Сајам ће отворити Њ. Е. госпођа Кристин Моро, амбасадор Француске у Србији.

Целодневна манифестација, која се одржава од 10 до 18 часова на више локација у оквиру Универзитета у Новом Саду, омогућиће студентима да се информишу о студијама и свим фондовима намењеним финансирању академске мобилности на универзитетима у Француској.

Уз опште и тематске презентације, током трајања Сајма студенти и запослени Универзитета у Новом Саду имаће могућност разговора са представницима француских високошколских институција чији ће штандови бити постављени у холу Централне зграде Универзитета. Поред тога, у амфитеатру Централне зграде од 11.30 часова до 13.30 часова биће одржане презентације о стипендијама “Доситеја” и европском програму “Еразмус+”, као и презентације Франкофоне универзитетске асоцијације и Француског института у Србији.

Организована су и тематска предавања о студијским програмима у оквиру техничких и примењених наука, економије и менаџмента, друштвених и хуманистичких наука, француског језика, политичких наука и права. У зависности од поједине области, студенти могу да присуствују предавањима на Факултету техничких наука (у 13.30 часова), Правном факултету (у 14.30 часова), Филозофском факултету (у 15.30 часова) и Одељењу Економског факултета у Новом Саду (у 16 часова).

Програм манифестације:

14925300_1829112874033092_2166200810998319643_n