Свечано отварање Светског бијенала студентске фотографије

Pozivnica Bijenale 2017.

Светско бијенале фотографија
Академија уметности
Нови Сад

Светско бијенале студентске фотографије у организацији Катедре за фотографију Академије уметности одржава се 6. пут у Новом Саду. Одабрани фотографски радови биће приказани на изложби у Музеју савремене уметности Војводине (МСУВ), чија је кустоскиња проф. Ивана Томановић.

Свечано отварање изложбе биће уприличено у петак, 22. децембра 2017. са почетком у 12 часова, а сипозијум бијенала биће одржан у четвртак 21. децембра 2017. у Мултимедијалном центру Академије уметности са почетком у 10:30 часова.

Међу више стотина студентских апликација које је овогодишњи жири у саставу: Марина Пауленка (уметница и уметничка директорка фестивала фотографије “Орган Вида”, Загреб, Хрватска), Доналд Вебер (фотограф и предавач на Краљевској академији уметности у Хагу, Холандија), Давид Пужадо (фотограф, директор галерије ”Бартселона”, оснивач београдског “Фото-месеца”), Иштван Вирагволги (кустос, уредник, секретар Роберт Капа награде за фотографију, Будимпешта, Мађарска), Жељко Мандић (фотограф, професор на Академији уметности у Новом Саду, Србија) примио, одабрано је 24 пројекта, од којих је шест награђено.

Одабрани излагачи:Valentyn Odnoviun, Миљан Вулетић, Rie Yamada, Милица Дринић, Ивана Чавић, Adam Żądło, Shawn Bush, Игор Шилер, Бошко Ђорђевић, Maria Siormpa, Mohammad Rakibul Hasan, Alethia de Jesús García, Ана Мелентијевић, Anna Shulyateva, Carolina Dutca, Diana Baidal Morell, Dimitriy Levdanski, Ђурђина Томић, Ekaterina Muromtseva, Pavel Matousek, Pedro Moreno, Peter Lančarič, и Теодора Ивков.

Као део проширеног програма Светског бијенала студентске фотографије, одржаће се први међународни симпозијум под називом “Фотографија као метод визуелног истраживања” у Мултимедијалном центру Академије уметности у четвртак, 21. децембра са почетком у 10.30 часова.

Више информација о програму, распореду излагања и учесницима можете наћи на страници: http://studentbiennial-ns.com/

Организацију Светског бијенала фотографије подржано је од стране Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност.