Завршено снимање филма “Жељна сна“ студента мулимедијалне режије Алексе Пантића

Aleksa Pantic film

Завршено снимање филма “Жељна сна“
Алекса Пантић, студент треће године
Мултимедијална режија
Каса: проф. Никита Миливојевића, асистенати Момчило Миљковић и Јелена Ђулвезан Милковић.

Завршено снимање филма “Жељна сна“ студента мулимедијалне режије Алексе Пантића у класи професора Никите Миливојевића и асистената Момчила Миљковића и Јелене Ђулвезан Милковић.

Краткометражни играни филм „Жељна сан“ у продукцији Академије уметности у Новом Саду је настао према адаптацији истоимене приче Антона Павловича Чехова. Дадиља Варка живи и ради у кући својих газда. Ради све кућне послове, од чишћења куће, спремање вечере и чувања бебе. Варка је толико запослена да нема времена да спава, а ако заспи, газда ће је претући. Варка ће учинити све како би себи приуштила сан.

Директор фотографије је Стефан Димитрије Димић, студент треће године камере. Глумачку екипу чине студенти глуме. Насловна улога је поверена студенткињи треће године глуме, у улози Варке је Маја Чампар, а у осталим улогама су Николина Вујевић, Огњен Никола Радуловић, Аница Петровић, Милош Мацура И Ненад Ј. Поповић

У екипи филма су и бројни студенти Департмана драмских уметности и Катедре за аудио визуелне медије: студент камере Марко Мочић, студент продукције Марко Вејиновић, студент снимања и дизајна звука Ђорђе Стевановић, дизајна светла Небојша Бадњар, као и студенти сценског дизајна са Факултета техничких наука Андреја Рондовић и Данило Крсмановић.

Снимање се одвијало на локацијама: Крушедол село, Главица и студио Академије уметности у објекту који се налази у Косовској 33.

У току је завршетак краткометражног играног филма студента треће године мултимедијалне режије према приповеци А.П. Чехова „Шведска шибица“ Владислава Велковског.