СТУДЕНТИ ГЛУМЕ НА ФЕСТИВАЛУ ARTORIUM 2015 у Банској Бистрици, Словачка

СТУДЕНТИ ГЛУМЕ НА ФЕСТИВАЛУ ARTORIUM 2015 у Банској Бистрици, Словачка

ARTORIUM 2015
WAITING FOR THE THEATRE
Банска Бистрица, 15 -18 . октобар 2015.

Студенти III године глуме на српском језику, у класи проф. Љубослава Мајере, учествују на позоришном фестивалу ARTORIUM 2015, који се под овогодишњим слоганом WAITING FOR THE THEATRE одржава од 15. до 18. октобра у Банској Бистрици, Словачка. У главном делу програма студенти новосадске Академије изводе представу „Чернодрински се враћа кући“ по тексту Горана Стефановског, а у режији проф. Љубослава Мајере, уз сарадњу проф. Предрага Момчиловића и сарадника Милана Новаковића. Поред студената Академије уметности Универзитета у Новом Саду, на фестивалу учествују студенти Позоришног факултета Академије извођачких уметности у Прагу, Позоришне академије „Александер Зелверович“ у Варшави и домаћина Факултета драмских уметности Академије уметности у Банској Бистрици.
У пратећем делу програма фестивала одвијају се такмичење студентских филмова и радионица игара.
Фестивал ARTORIUM 2015 подржало је, између осталих, Министарство културе Републике Словачке.

ПРОГРАМ