Skip to main content Scroll Top

Uspešno održan koncert Simfonijskog orkestra Akademije umetnosti u Novosadskoj sinagogi

}}

Uspešno održan koncert Simfonijskog orkestra Akademije umetnosti u Novosadskoj sinagogi

Uspešno održan koncert Simfonijskog orkestra Akademije umetnosti u Novosadskoj sinagogi

Koncert Simfonijskog orkestra Akademije umetnosti Univerziteta u Novom Sadu uspešno je održan u nedelju, 24. maja 2026. godine u prepunoj Novosadskoj sinagogi, pred brojnom publikom koja je dugim i snažnim aplauzima pozdravila izvođače.

Orkestrom je dirigovao Andrej Bursać, redovni profesor, dok je kao solista nastupio dr um. Milan Miladinović, vanredni profesor.

Publika je imala priliku da uživa u izvođenjima dela Petra Iljiča Čajkovskog — Klavirskog koncerta br. 1, op. 23 u b-molu i Simfonije br. 6, op. 74 u h-molu. Poseban utisak ostavila je interpretacija solističke deonice u klavirskom koncertu, koja je nagrađena velikim aplauzom publike.

Izuzetna atmosfera, ispunjena sala i srdačne reakcije publike potvrdile su značaj ovog koncerta i visok umetnički nivo studenata i profesora Akademije  umetnosti.

Foto: Boris Maslinovo

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.