Dragana Kovacevic 1 (3)

Мастер изложба радова “Поетика руралног, фрагменти у нестајању”
Драгане Ковачевић
Архив Војводине
Уторак, 06. октобар 2020. у 18.00

Мастер изложба радова “Поетика руралног, фрагменти у нестајању” студенткиње Драгане Ковачевић биће свечано отворена у уторак, 06. октобра 2020. у Архиву Војводине са почетком у 18 часова. Иложбу ће отворити проф. Мирослав Шилић, шеф Департмана луиковних уметности.

Драгана Ковачевић је млада уметница која се изражава кроз цртеж, графику, фотографију и проширене медије. Важност руралног огледа се у вишеструким аспектима њеног уметничког рада. У основи, рурално окружење одређује Драганин идентитет и представља почетну позицију у опажању света. У познатој средини села, она мапира нетакнуте и неестетизоване чулне утиске као места њеног детињства, безбрижности и породичне историје. Храбрим одабиром да проучава интимно сеоско окружење и сопствено порекло Драганин рад истовремено преставља ехо топлине и ламент над нестајањем призора, мешавина је емотивне и архетипске слике која се потенцира кроз интевениције на артефактима. Флуидна прилагодљивост материјала, димензија и техника у сваком раду потврђује одлично познавање цртачке материје и креативан, савремени и интердисциплинарни приступ.

др ум. Драгана Б. Стевановић, ванр. проф.