Универзитет у Новом Саду наградио најбоље студенте Академије уметности

Rektorat-zgrada

Универзитет у Новом Саду наградио најбоље студенте Академије уметности

Сенат Универзитета у Новом Саду донео је одлуке о додели награда најбољим студентима Универзитета у школској 2019/2020. години: награде Најбољи студент Универзитета, награда Студент генерације у појединим наставно-научним областима, признања за врхунске резултате постигнуте на европским и светским такмичењима и Награде „Александар Саша Поповић“.

Награда Студент генерације у области уметности додељена је Катарини Милутиновић, која јe основне академске студије на Академији уметности Нови Сад завршила са укупном просечном оценом 10,00.

Признања за врхунске резултате постигнуте на европским и светским такмичењима у школској 2019/2020. години додељена су студентима Академије уметности Нови Сад:

– Андријани Пантић, студенткињи друге године основних академских студија, студијски програм Извођачке уметности, модул Дувачки инструменти, подмодул Флаута, за освојене награде: прву награду на Међународном такмичењу „Антон Еберст” у Новом Саду и прву награду и назив лауреат са освојених 100 бодова на Међународном такмичењу „Даворин Јенко” у Београду;

– Иви Димитријевић, студенткињи четврте године основних академских студија, студијски програм Извођачке уметности, модул Харфа, за освојене награде на 2. Међународном такмичењу „Кристални кључ“, Санкт Петербург, Русија: 4. награда (награда: колица за харфу) и Специјална награда Кристални кључ (ренесансна харфа), као и 3. награда за најбоље извођење композиције Јохана Себастијана Баха;

– Валерији Вуксановић, дипломираној музичкој уметници, студијски програм Извођачке уметности, модул Дувачки инструменти, подмодул Хорна, за освојeну Прву награду и звање лауреата на такмичењу „Даворин Јенко“ у Београду;

– Андреју Балажу, студенту друге године основних академских студија, студијски програм Извођачке уметности, модул Гудачки инструменти, подмодул Виолина, за освојену Прву награду на Интернационалном такмичењу „Gianluca Campochiaro”, Катанија, Италија;

– Илији Станковићу, студенту четврте године основних академских студија, студијски програм Извођачке уметности, модул Дувачки инструменти, подмодул Тромбон, за освојену Прву награду и назив лауреата за освојених 100 бодова на Међународном такмичењу „Даворин Јенко” у Београду.

Поред награда и признања за постигнут успех у студирању и за врхунске резултате постигнуте на европским и светским такмичењима, Универзитет у Новом Саду једном годишње додељује и награде за научне и стручне радове студената по посебно расписаном конкурсу. Конкурс за израду научних и стручних радова студената у школској 2020/2021. години је тренутно у току и отворен је до 1. марта 2021. године.