Интензивни мајсторски курс за соло певаче

Solo pevanje master klas

Интензивни мајсторски курс
Катедра за соло певање
Департман музичке уметности
Академија уметности

Академија уметности, Департман музичке уметности организује Интензивни мајсторски курс за соло певање који ће се одржати у периоду од 03. до 06. априла 2019. године.

Курс ће се одржати од 3. до 5. априла од 10 до 17 часова, а 6. априла је предвиђен концерт полазика од 19 часова. Курс је намењен ученицима музичких школа и студентима музичких академија/факултета као и осталим заинтересованим извођачима.

Курс ће водити познат и реномиран извођач Michele Kalmandy, баритон Kammersanger Мађарске државне опере, Будимпешта (Мађарска).

Мајсторски курс ће бити фокусиран на италијански, немачки и француски репертоар (соло песме и оперске арије).

Постоји могућност активног и пасивног учешћа. Број активних и пасивних учесника је ограничен.
Активно учешће подразумева један или два часа индивидуалне наставе (у трајању од 45 мин. по избору полазника).
Потребно је да активни кандидати пошаљу своју биографију и назив композиције коју планирају да изведу на курсу .
Пасивно учешће је могуће једино ако се пријави довољан број активних учесника.
Регистрација активног учесника је 500 дин.
Котизација за индивидуалне часове током трајања курса:
За полазнике из Србије:
Један час = 2.400 дин
За полазнике из иностранства:
Један час = 20 евра
Пасивно учешће
Пријава (подразумева присуство часовима током трајања курса)
За полазнике из Србије= 1200 дин.
За полазнике из иностранства= 10 евра

Курс ће се одржавати у Културној станици СВИЛАРА, угао улица Ђорђа Рајковића и Павла Стаматовића, Нови Сад.

Напомена: Полазници ван Новог Сада сами сносе трошкове боравка у Новом Саду током трајања Мајсторског курса.
Координатор пројекта: доц. мр Весна Аћимовић, шеф Катедре за соло певање

ПРИЈАВУ ЗА МАЈСТОРСКИ КУРС МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ.