М Е X Т 2017: СТИПЕНДИЈЕ ВЛАДЕ ЈАПАНА

mext 2017

М Е X Т 2017
СТИПЕНДИЈЕ ВЛАДЕ ЈАПАНА

Амбасада Јапана обавештава све заинтересоване кандидате у Републици Србији и Црној Гори да од петка, 15. априла 2016. године почиње конкурс за МЕXТ (Министарство образовања, спорта, науке и технологије Владе Јапана) стипендије за 2017. годину за студенте из Републике Србије и студенте из Црне Горе.

ПОСТОЈЕ ДВЕ КАТЕГОРИЈЕ СТИПЕНДИЈА:

– за додипломце (у трајању од 5 година)

– за студенте истраживаче, постдипломце (у трајању од две године)

(обе категорије укључују обавезан период учења јапанског језика)

Детаљне информације о стипендијама и формуларе можете преузети на сајту Амбасаде Јапана http://www.yu.emb-japan.go.jp/srpski_verzija/srpski_index.html

КОНКУРС ЈЕ ОТВОРЕН ДО ПЕТКА, 20. МАЈА 2016. ГОДИНЕ

За датум и место одржавања испита контактирати Одељење за културу и информације Јапанске амбасаде.

Напомена: За остале информације контактирати Одељење за културу и медије Јапанске амбасаде