ЗАВРШНА ИЗЛОЖБА РАДОВА СТУДЕНАТА ДЕПАРТМАНА ЛИКОВНИХ УМЕТНОСТИ

13446363_10206332866300442_109691328_o

ЗАВРШНА ИЗЛОЖБА РАДОВА СТУДЕНАТА ДЕПАРТМАНА ЛИКОВНИХ УМЕТНОСТИ

У Галерији ликовне уметности поклон збирци Рајка Мамузића, у петак, 17. јуна, отворена је завршна изложба радова студената IV године Департмана ликовних уметности Академије уметности у Новом Саду.

Поставка се може погледати до 5. јула. На отварању, студенте и публику поздравио је Лазар Марковић, директор Галерије ликовне уметности поклон збирке Рајка Мамузића, а изложбу је отворио декан Академије уметности проф. Синиша Бокан.

Том приликом, најуспешнијим студентима додељене су награде у неколико категорија:

1)         Награда Уметничке ливнице „Станишић“ за најуспешнији уметнички рад из стручно уметничке дисциплине вајање додељена је Соњи Јо, IV година основних студија (студијски програм Вајање)

2)         Награда „Драган Ракић“ за најуспешнији рад из предмета Дигитална слика припала је Срђану Шаровићу,  IV година основних студија (студијски програм Нови ликовни медији)

3)         Награда „Богумил Карлаварис“ за остварене изузетне резултате из области Ликовне педагогије, у оквиру предмета Методика ликовне културе додељена је Ђорђу Ћорићу, IV година основних студија, студијски програм Графика

4)         Награда „Бошко Петровић“ за најуспешнији уметнички рад из стручно уметничке дисциплине сликање припала је Николи Николићу, IV година основних студија (студијски програм Сликање)

5)         Годишња награда Департмана ликовних уметности за најуспешнији уметнички рад студенту IV године основних студија:

–           уметничка дисциплина – цртање: Драгутин Јегдић – сликање

–           уметничка дисциплина – сликање: Младен Стојановић – сликање

–           уметничка дисциплина – вајање: Иван Киш – вајање

–           уметничка дисциплина – графика: Иван Перак – графика

–           уметничка дисциплина – графичке комуникације: Лука Прстојевић – графичке комуникације

–           уметничка дисциплина – нови ликовни медији: Срђан Шаровић – нови ликовни медији

Студенти награђени Годишњом наградом Департмана ликовних уметности конкуришу за Награду Фондације „Мали принц“ која се за врхунске резултате из области уметности додељује сваке школске године по једном студенту Департмана ликовних уметности, Департмана драмских уметности и Департмана музичке уметности, на Дан Академије, 22. априла.

Честитамо награђеним студентима!

У музичком делу програма гудачки квартет Департмана музичке уметности у саставу: Наташе Савић, прва виолина, Бојане Голубовић, друга виолина, Јелене Митровић, виола и Анђеле Дамњановић, виолончело, у класи гудачких квартета професорке Александре Крчмар Ћулибрк.

Изложба „Разлике“ отворена је исте вечери, у 22 часа, у простору Фабрике Студентског културног центра Нови Сад.