ДЕМУСИС: ЛЛЛ семинар „Уметник на сцени: гест, комуникација, медији“

Natasa

ДЕМУСИС: ЛЛЛ семинар „Уметник на сцени: гест, комуникација, медији“

Почетком септембра 2022. године у оквиру ДЕМУСИС пројекта почело је са реализацијом ЛЛЛ курсева. У месецу октобру успешно су реализована још четири семинара за музичке стручњаке и наставнике пред универзитетског музичког образовања које су реализовали наставници Академије уметности Универзитета у Новом Саду (П2) и Филолошког факултета и Универзитет уметности у Крагујевцу (П3).

Проф. др Ира Проданов, проф. др Наташа Црњански и доц. др Милан Милојковић са Департмана музичке уметности Академије уметности Нови Сад, одржали су 29. октобра 2022. семинар под називом „Уметник на сцени: гест, комуникација, медији“ у Музичкој школи „Исидор Бајић“ у Новом Саду.

Курс је био пре свега усмерен на имплементацију комуникацијских вештина у припреми ученика и студената за солистичке, камерне, оркестарске и хорске јавне наступе, као и у медијима.