Изложба плаката проф. Атиле Капитања на Универзитету Веракруз, Мексико

Atila Meksiko

Изложба плаката проф. Атиле Капитања на Универзитету Веракруз, Мексико

На Универзитету Веракруз у Халапи, Мексико (Universidad Veracruzana) 25. августа 2023. године свечано је отворена изложба плаката редовног професора Академије уметности Нови Сад мр Атиле Капитања, једног од наших најнаграђиванијих графичких дизајнера.

Изложба плаката професора Атиле Капитања приређена је на иницијативу професора Уроша Ушћебрке са Факултета ликовних уметности на овом мексичком универзитету и представља још један пример сарадње Универзитета Веракруз и Универзитета у Новом Саду. Поред других облика сарадње, два универзитета већ дуже време успешно сарађују и у оквиру међународног програма мобилности Еразмус+.

Мр Атила Капитањ је редовни професор на Департману ликовних уметности – Катедри за графичку комуникацију. Дипломирао је на Универзитету у Новом Саду и магистрирао на смеру Графичке комуникације. Учествовао је на бројним домаћим и међународним изложбама (Festival d’Affiches de Chaumont, Међународно бијенале постера у Мексику; Међународно тријенале постера у Хонг Конгу; Међународно бијенале постера у Варшави…), као и у неколико академских и комерцијалних међународних пројеката. Добитник је многих домаћих и међународних награда. Председник је организационог одбора Светског бијенала студентског плаката, члан Клуба уметничких директора Србије, Мађарске асоцијације плаката и члан Удружења ликовних уметника примењених уметности и дизајнера Војводине и укључен је у неколико других међународних пројеката. Његови истраживачки интереси обухватају графичку комуникацију, посебно постер.