Свечано отварање 9. Светско бијенале студентске фотографије

Pozivnica za Bijenale 2023 ispravljeno_ (002)

Среда, 20.12.2023. у 12.00
Галерија Академије уметности Нови Сад
Булевар Михајла Пупина 20

Свечано отварање 9. Светско бијенале студентске фотографије

Девето Светско бијенале студентске фотографије 2023. биће свечано отворено у среду, 20. децембра 2023. у Галерији Академије уметности Нови Сад (Бул. Михајла Пупина 20) са почетком у 12 часова.

На отварању ће говорити Драгана Милошевић, покрајински секретар за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама и проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности Нови Сад.

Том приликом биће уручене награде и похвале учесницима Бијенала. На отварању ће наступити квартет саксофона који чине студенти Департмана музичке уметности под менторством доц. Кристијана Бороша.

Рекордни број пријава на конкурс Бијенала (скоро 500) из 44 земље са пет континената, резултирао је великом изложбом на којој ће бити представљено преко 230 радова од 37 аутора, док ће остали радови бити приказани у видео презентацији (око 100 одабраних студентских пројеката).

Овогодишње Бијенале употпуниће и посета проф. Ивана Хркаша и студената са Академије ликовних умјетности из Сарајева (БиХ). Професор Хркаш одржаће четвородневну радионицу студентима фотографије на Академији уметности Нови Сад, а уједно ће се покренути и заједнички фотографски пројекат између сарајевских и новосадских студената.

Актуелна дешавања можете пратити на сајту Бијенала и Инстаграм страници Катедре за фотографију @photography.auns