Концерт филхармонијског оркестра „За нове мостове”

Filharmonija post

Концерт филхармонијског оркестра „За нове мостове”
Субота, 16. јул 2022. у 20.22
Креативни дистрикт “Кинеска четврт”

Концерт филхармонијског оркестра „За нове мостове” када ће наступити студенти музичких Академије из Трста, Граца, Будимпеште, Сарајева и Загреба у организацији Департмана музичке уметности Академије уметности Нови Сад одржаће се 16. Јула 2022. у Новосадском креативном дистрикту “Кинеска четврт” са почетком у 20.22 часова, унутар програмског лука Тврђава мира Фондације “Европска престоница културе – Нови Сад 2022”.

Изведбом „Увертире за мир” – композиције компоноване специјално за ову прилику – заједно са филхармонијом „За нове мостове” и музичарима из Аустрије, Мађарске, Италије, Хрватске и Босне и Херцеговине и Србије који ће ту композицију извести, обележава се Карловачки мир. Концертом ће се изразити нада у мир новог миленијума, будуће Европе у човечанство солидарности.

Ова јединствена међународна филхармонија публици ће представити „нови свет”, извођењем Дворжакове „Симфоније бр. 9” у е-молу.

Учесници филхармонијског оркестра су студенти са следећих академија:
Академија уметности Нови Сад
Музичка академија Универзитета у Сарајеву
Музичка Академија Свеучилишта у Загребу
Конзерваторијум Ђузепе Тартини Трст Италија
Музичка академија Франц Лист Будимпешта Мађарска
Универзитет за извођачке уметности Грац Аустрија

Програм:
Đ. Marković (1978): Monumenti – uvertira za mir
L. v. Betoven (1770-1827): Koncert za klavir i orkestar br. 1 u C-duru, op. 15
Allegro con brio
Largo
Rondo. Allegro scherzando
A. Dvoržak (1841-1904): Simfonija br. 9 u e-molu, op. 95, „Iz Novog sveta“
Adagio. Allegro molto
Largo
Scherzo. Molto vivace
Finale. Allegro con fuoco

Солисткиња: Јасминка Станчул, клавир
Диригент: Андреј Бурсаћ

Улаз на концерт је слободан.

Продукција:
Академија уметности Нови Сад уз подршку Фондације “Европска престоница културе Нови Сад 2022”.
Нео фестивал