Отвoрена завршна изложба радова студената Департмана ликовних уметности и нова галерија Академије уметности Нови Сад

717A9549

Завршна изложбa радова студената IV године Департмана ликовних уметности отворена је у најновијем простору Академије – новој галерији савремене уметности у петак, 24. јуна 2022. са почетком у 20 часова.

Препознајући потребу за новим уметничким просторима, Град Нови Сад је уступио некадашњи простор студентске мензе (Булевар Михајла Пупина 22) Академији уметности која је делимично реновирана и отворена за јавност. Тим поводом свечаном отварању нове галерије и завршној изложби радова присуствовао је члан Градског већа за културу Града Новог Сада Далибор Рожић.

Проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности Нови Сад уручио је најуспешнијим студентима четврте године Департмана ликовних уметности годишње награде:

• у уметничкој дисциплини – сликање награда је додељена Алекси Митровићу, IV година, студенту на студијском програму Ликовне уметности, модул Сликарство.
  • у уметничкој дисциплини – вајање награда је додељена Снежани Томашевић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Вајарство
  • у уметничкој дисциплини – графика, награда је додељена Немањи Регодићу, студенту IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Графика
  • у уметничкој дисциплини – нови ликовни медији награда је додељена Уни Младеновић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Нови ликовни медији
  • у уметничкој дисциплини – фотографија награда је додељена Сари Кецман, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Фотографија
  • у уметничкој дисциплини – графички дизајн награда је додељена Лани Катић, студенткињи IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Графички дизајн.
  • у уметничкој дисциплини – илустрација награда је додељена Теодори Новак, студенткињи IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Илустрација и у уметничкој дисциплини – дизајн ентеријера награда је додељена Лани Бањац, студенткињи IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Дизајн ентеријера. У уметничкој дисциплини – цртање награда се додељује: Алекси Митровићу, IV година, студенту на студијском програму Ликовне уметности,

Студенти награђени Годишњом наградом конкуришу за Награду Фондације „Мали принц“ која се за врхунске резултате из области уметности додељује сваке школске године по једном студенту Департмана ликовних уметности, Департмана драмских уметности и Департмана музичке уметности, на Дан Академије, 22. априла.

Проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности такође је уручио и награде:  „Драган Ракић“ за најуспешнији рад из предмета Дигитална слика коју је ове године добила Анастасија Коматини, студенткиња IV године на студијском програму Нови ликовни медији. Награду „Бошко Петровић“ за најуспешнији уметнички рад из стручно уметничке дисциплине сликање добила је Данијела Антуновић, студенткиња IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Сликарство, а награда  „Богомил Карлаварис“ за остварене изузетне резултате из области Ликовне педагогије у оквиру предмета Методика ликовне културе ове године није додељена.

Награда Уметничке ливнице „Станишић“ са којом Академија уметности сарађује већ дуги них година и која додељује награду најбољем студенту вајарства – одливањем у трајном материјалу скулптуре малог формата уручена је Даниелу Ошундаро Опејеми, студенту IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Вајарство.

Након доделе награда, проф. Мирослав Шилић, шеф Департамана ликовних уметности Академије уметности свечано је отворио изложбу.

Нова галерија Академије уметности добила је свој Уметнички савет који чини девет истакнутих професора Академије из области ликовних уметности, примењених уметности и дизајна. Улога Уметничког савета је, између осталог, доношење годишњег програма рада галерије који ће подразумевати одржавање, пре свега, изложби Академије, као што су Завршна изложба, изложба Светског бијенала студентског плаката и студентске фотографије, изложба Разлике, изложбе студентских мастер и докторских радова, али и изложби уметника по позиву и других организација у култури као и оних реализованих кроз пројекте наше разгранате међународне сарадње.

Завршна изложба радова студената Департмана ликовних уметности може се погледати у новој галерији (Булевар Михајла Пупина 22) до 08. јула 2022. сваког радног дана од 16 до 20.00.