Успех студенткиња соло певања на XX Смотри музичких талената Србије

solo takmicenje 1

Успех студенткиња соло певања на XX Смотри музичких талената Србије

У свечаној сали Карловачке гимназије 29. и 30. октобра 2022. одржана je јубиларна XX Смотра музичких талената Србије. Такмичење се већ 20 година одвија у организацији Удружења музичких и балетских педагога Србије, најстаријег и најпрестижнијег Удружења овога типа које је основано 1954.

У студентској категорији у дисциплини Соло певање, студенткиње соло певања Департмана музичке уметности постигле су изузетне резултате:
– Александра Коцић, III година, класа Милица Стојадиновић, И награда (100 поена)
– Ања Радовић, III година, класа Милица Стојадиновић, И награда (100 поена)
– Снежана Танасковић, II година, класа Љиљана Лишковић, И награда (97 поена)
– Катарина Катанић, I година, класа Љиљана Лишковић, И награда (95 поена)
– Ана Штула, IV година, класа Љиљана Лишковић, III награда (89 поена)
Александра Коцић је проглашена за овогодишњег ЛАУРЕАТА у дисциплини Соло певање.

Студенткиње су наступиле уз клавирску сарадњу Страхиње Ђокића, стручног сарадника и уз сарадњу својих колега, студената III године клавира, Милице Личине, Бошка Стојадиновића (класа проф. Милан Миладиновић) и Луке Петровића (класа проф. Биљана Горуновић).