Академија уметности наградила најбоље студенте Департмана ликовних уметности

717A7845 za sajt smanjena

Завршна изложба радова
Студенти IV године
Галерија Матице српске

У оквиру Завршне изложбе радова студената четврте године Департмана ликовних уметности која је у петак, 16. јуна 2018. свечано отворена у Галерији Матице српске награђени су најбољи дипломци у различитим уметничким дисциплинама.

На овогодишњој завршној изложби представили су се студенти IV године основних академских студија на студијским програмима Ликовних уметности и Примењених уметности и дизајна, односно на модулима: сликарство, графика, вајарство, графички дизајн, нови ликовни медији и фотографија. Изложба је укључила и радове настале на предмету цртање.

Изложбу су отворили др Тијана Палковљевић Бугарски, управница Галерије Матице српске и проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности који су уједно и уручили награде студентима.

Награда Уметничке ливнице „Станишић“ за најуспешнији уметнички рад из стручно уметничке дисциплине вајање додељена је Срђану Гатарићу, студенту IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Вајарство.

Награду „Драган Ракић“ за најуспешнији рад из предмета Дигитална слика добила је Вања Новаковић, студенткиња IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Нови ликовни медији.

Награду „Богомил Карлаварис“ за остварене изузетне резултате из области Ликовне педагогије у оквиру предмета Методика ликовне културе добила је Драгана Ковачевић, студенткиња IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Графика.

Награда „Бошко Петровић“ за најуспешнији уметнички рад из стручно уметничке дисциплине сликање добио је Вукашин Радушки, студент IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Сликарство.

У оквиру изложбе додељене су и награде Департмана ликовних уметности за најуспешнији уметнички рад. Студенти награђени Годишњом наградом Департмана ликовних уметности конкуришу за Награду Фондације „Мали принц“ која се за врхунске резултате из области уметности додељује сваке школске године по једном студенту Департмана ликовних уметности, Департмана драмских уметности и Департмана музичке уметности, на Дан Академије, 22. априла.

Годишњу награда Департмана ликовних уметности за најуспешнији уметнички рад у уметничкој дисциплини – цртање добила је Адриен Ујхази, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Сликарство, а такође припала јој је награда и у уметничкој дисциплини сликање. Теодора Мијатовић добитница је награде у уметничкој дисциплини вајање.  За најбољег студента на модулу графика изабрана је Наталии Киш. У уметничкој дисциплини – графичке комуникације награда је додељена Стефану Ђурађу Ковачићу, студенту IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Графички дизајн, а Сара Апостоловић добитница је награде у  уметничкој дисциплини – фотографија. У уметничкој дисциплини – нови ликовни медији награда је додељена Луки Стојановићу, студенту IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Нови ликовни медији.

Проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности пожелео је студентима пуна успеха у даљем уметничком раду.