Akademija umetnosti

Мултимедијални центар Академије уметности Нови Сад
Ђуре Јакшића 7

Дан Академије уметности Нови Сад

Академија уметности Универзитета у Новом Саду ове године обележава 49 годинa постојања и рада. Прослава Дана Академије одржаће се у понедељак 24. априла 2023. године у Мултимедијалном центру Академије уметности у Новом Саду са почетком у 12.00 часова.

Том приликом, проф. Стефан Миленковић ће уручити проф. Синиши Бокану, декану Академије уметности Нови Сад, Уговор о донацији новчаног износа Фебруарске награде чија средства су намењена за унапређење рада студената Департмана музичке уметности.

У оквиру Дана Академије уметности биће уприличен пригодан програм на којем ће наступити Андреј Балаж, студент виолине као и студенти глуме на српском и мађарском језику.