Гости 9. Светског бијенала студентске фотографије – студенти и професор Академије ликовних умјетности у Сарајеву

19 – 22. децембра 2023.
Катедра за фотографију
Академија уметности Нови Сад
Косовска 33

Девето издање Светског бијенала студентске фотографије угостиће осам студената са Катедре за фотографију и мултимедију и редовног професора Ивана Хркаша.

У оквиру њиховог гостовања студенти ће се упознати с радом Катедре за фотографије Департмана ликовних и примењених уметности на Академији уметности Нови Сад. Такође, с новосадским студентима започеће рад на дугорочном фотографском пројекту кроз који ће се студенти међусобно боље упознати и разменити искуства из средина из којих долазе. Заједнички фотографски пројекат биће усмерен управо на приближавању културе Сарајева и Новог Сада.

Гостовање ће обележити радионица коју ће одржати редовни професор фотографије Иван Хркаш на тему „Како развој технологије и глобализација утичу на интиму, међуљудске односе и просторе у којима боравимо?“.
„Сврха радионице је да отворим дискусију на тему да ли и како глобализација и убрзан развој технологије уништавају међуљудске односе и мјеста, просторе који су од важности за нашу културу и баштину. Нешто што будуће генерације можда неће бити у прилици да искусе, свједоче и разумију. Ово наглашава важност документовања и „чувања„ времена и начина живота који све више блиједи.“ – Иван Хркаш

Радионица ће се одржати од 19. до 22. децембра 2023. године у просторијама Катедре за фотографију, а радови настали на радионици биће објављени на сајту Бијенала и друштвеним мрежама Катедре за фотографију Департмана ликовних и применењених уметности и Академије уметности Нови Сад.