Хит мобилну видео игру направили студенти треће године Дизајна видео игара Академије уметности

IGre

Млади трочлани тим, који садржи двоје студената треће године Дизајна видео игара, успео је кроз акселератор програм компаније CrazyLabs да објави хит мобилну видео игру.

Њихов наслов носи име Fridge Organizing и тренутно има преко 500,000 скидања на Google Play Android сервису, као и просечну оцену од 4.1 на готово 3,000 рецензија корисника.

Ову hypercasual игру створили су Јован Булатовић (Девелопер), Енсар Шаћировић (3D Артист) и Ана Чаушоска (Game Дизајнер).
Ана и Енсар су студенти Академије уметности и њеног најновијег студијског програма – дизајна видео игара.

Fridge Organizing је без дилеме само почетак дугорочног успеха ових младих професионалаца, као и додатни показатељ потенцијала индустрије видео игара како у Новом Саду, тако и у целој држави.