Млади уметници/студенти Академије уметности учесници 1. Остен фестивала уметности – Нова Балканска уметничка генерација/Скопље (МК) 2021

OSTEN ART FESTIVAL - New BAG 2021 - Serbia 1

По избору координатора из Србије, проф. Биљане Јевтић са Катедре за цртање Департмана ликовних уметности, а по позиву организатора/тима ОСТЕН БИЈЕНАЛА ЦРТЕЖА – СКОПЉЕ (МК), оформљена је група младих уметника/студената Академије уметности Универзитета у Новом Саду, који су учесници 1. ОСТЕН ФЕСТИВАЛА УМЕТНОСТИ – Нова Балканска уметничка генерација, у Северној Македонији, у термину: 14 – 23. августа 2021. године.

Наиме, млади уметници, студенти АУНС, учесници су осмишљеног догађаја за младе Балканске уметнике – 1. ОСТЕН ФЕСТИВАЛА УМЕТНОСТИ – Нова Балканска уметничка генерација / Скопље (МК) 2021, поводом 75 година постојања ОСТЕН-а (основан 1945), а исто тако, јединствене и једне од најзначајнијих међународних уметничких манифестација посвећене цртежу.

Уметничко-истраживачки радови/цртежи младих уметника/студената АУНС, настали током уметничко – резиденцијалног боравка – 1. ОСТЕН ФЕСТИВАЛА УМЕТНОСТИ, а у сарадњи са координатором, проф. Биљаном Јевтић, у оквиру концепта слободне тематике истраживања, заснованог на потенцијалу индивидуалних поетика и експериментално истраживачког рада, биће презентовани на изложби у галерији ОСТЕН – Скопље, од 23. до 30. августа 2021.

Отварање изложбе биће одржано у понедељак, 23. августа 2021. у 19 часова.

Између осталог, учесници 1. ОСТЕН ФЕСТИВАЛА УМЕТНОСТИ, млади уметници/студенти АУНС, биће уједно и учесници поменуте манифестације ОСТЕН БИЈЕНАЛА ЦРТЕЖА 2022, као и у најужем избору за награду младог Балканског уметника од стране WАVА (Светске асоцијације визуелних уметности).

Учесници 1. ОСТЕН ФЕСТИВАЛА УМЕТНОСТИ – Нова Балканска уметничка генерација / Скопље (МК) 2021 су студенти који су завршили основне академске студије: Милош Бибић, и мастер академске студије: Јелена Прокоповић, Соња Халиловић, као и студенти који завршавају IV годину студија: Маша Вујиновић, Филип Џолић и Стефан Ковачић.