Kонкурс за годишњи програм Галерије Академије уметности (2023)

Kонкурс за годишњи програм Галерије Академије уметности (2023)
18. јануар 2023.
Академије уметности, Уметнички савет Галерије АУ

Галерија Академије уметности Нови Сад расписује конкурс за излагачки програм 2023. године. Конкурс је отворен за самосталне, групне и ауторске/кустоске изложбе, као и пројекте, презентације, пројекције, те друге догађаје из поља уметности.

На конкурс могу аплицирати садашњи и бивши студенти, наставници и сарадници. Трајање конкурса је 20 дана од објављивања, након чека Уметнички савет Галерије доноси одлуку о одабраним апликацијама на конкурс.

Позивамо вас да својим идејама обогатите културно-уметнички идентитет Галерије и допринесете видљивости домета и успеха педагошкостваралачке делатности Академије уметности  Нови Сад.

КАТЕГОРИЈЕ КОНКУРСА:

• А. Годишње програмске изложбе Академије
  • Б. Конкурс за програмске активности Департмана ликовних уметности
  • Ц. Конкурс за програмске активности сарадничких и партнерских реализација

КОНКУРС ЈЕ ОТВОРЕН ЗА:

• Самосталне изложбе
  • Групне изложбе
  • Ауторске – кустоске изложбе
  • Пројекти
  • Презентације, пројекције, једнодневне реализације, промоције, дискусије, панеле или друге догађаје из поља уметности.

КАТЕГОРИЈА А. НЕ АПЛИЦИРА НА КОНКУРС:

А. Годишње програмске изложбе Академије

Програм активности дефинисан Правилником о раду галерије и одлукама за текућу годину
(Завршна изложба, Разлике, Графика и цртеж – тријенално, Бијенале студентског плаката, Бијенале студентске фотографије, Кабинет цртежа – тријенално, Мастери, Тера, Слика, Додела награде Мали принц…)

НА КОНКУРС МОГУ ДА АПЛИЦИРАЈУ:

Б. Конкурс за програмске активности Департмана ликовних уметности

– Студенти ОАС, МАС, ДАС и специјалистичких студија Академије уметности Нови Сад, уз сагласност предметног професора
– Бивши студенти АУНС, који су основне, мастер, специјалистичке или докторске академске студије завршили у претходне две календарске године
– Наставници, сарадници, гостујући предавачи, наставници у пензији АУНС

НА КОНКУРС МОГУ ДА АПЛИЦИРАЈУ:

Ц. Конкурс за програмске активности сарадничких и партнерских реализација

Партнери и сарадници АУНС из других институција, удружења, академија и сл.
(пројекти, самосталне и групне изложбе…)

КОНКУРСНИ МАТЕРИЈАЛ:

– Концепт – опис (маx. 1500 знакова).
– Биографија – професионално-уметничка, наративна биографија са подацима искључиво везаним за уметничку професију, коју је могуће користити приликом најављивања изложбе у медијима и за штампани материјал. (маx. 700 знакова).
– Портфолио радова, припремљен у једном ПДФ документу
Портфолио радова са којим се конкурише – на више страна фото приказ радова са којим се конкурише, са основним подацима – назив изложбе, назив рада, техника, димензије, година настанка; у случају да се аплицира са видеом – потребно је доставити у истом ПДФ документу линк путем којег се може погледати материјал, уколико се конкурише са пројектом који није продукцијски изведен – перформанс, акција и сл. – приложити опис, план, уз визуелизацију пројекта у облику скице и сл.

Ваше апликације уносите искључиво преко форме и датим упутствима о припреми конкурсног материјала

ИНФОРМАЦИЈЕ:
Приложени радови не треба да буду старији од 5 (пет) година.
Конкурише се искључиво са радовима који ће бити у додељеном термину и изложени.
У изузетним случајевима оставља се могућност измене предложеног садржаја за изложбу у потврђеном термину који кандидат усклађује у договору са Уметничким саветом Галерије.
Конкурс траје 20 дана од датума објављивања.
Носиоци одабраних изложби и пројеката ће бити информисани о терминима и процедурама за излагање након избора конкурсног материјала и избора Уметничког савета Галерије.

За сва додатна питања: galerija.auns@gmail.com
Уметнички савет Галерије АУ