Велики успех студената кларинета на 52. Међународном такмичењу Jeunesse Musicale у Београду

Студенти кларинета, мастер студија Департмана музичке уметности у класи Александра Тасића, редовног професора, Славен Балаћ и Катарина Марјанов, финалисти су такмичења које је организовано у три етапе и од укупно 37 такмичара из целог света заузели су 4. и 5. место.

Камерни ансамбл у саставу, Катарина Јосифоска – виолина, МАС, Анастасија Томић- виолина, II, Маша Филиповић – виола, IV, Маша Драгаш – виолончело, МАС, студенти у класи ред. проф. Тимее Калмар су такође наступали на такмичењу са Славеном Балаћем у другој етапи такмичења и допринели су у великој мери Славеново напредовање до финала.

52. Међународно такмичење Jeunesse Musicale одржало се крајем марта и почетком априла у Београду.