Управни одбор Културног центра Војводине „Милош Црњански“ је на седници одржаној 5. децембра 2019. године верификовао предлоге одлука о овогодишњим лауреатима по предлогу Комисија за разматрање пристиглих предлога, a лауреатима су награде уручене у четвртак, 12. децембра у Холу Покрајинске владе на свечаности коју је организовао Културни центар Војводине „Милош Црњански“.
Медаљa културе припале су нашим професоркама са Департмана драмских уметности и Департмана ликовних уметности. Проф. др Агота Виткаи Кучера лауреат је Медаље културе за мултикултуралност и интеркултуралност, а проф. др Даниела Королија Црквењаков лауреат Медаље културе за очување културног наслеђа.
Медаља културе за мултикултуралност и интеркултуралност Аготи Виткаи Кучера
Доктор наука и доктор уметности, Агота Виткаи Кучера, редовна професорка Академије уметности Универзитета у Новом Саду, титулу доктора наука стиче 2013. године на Интердисциплинарним и мултидисциплинарним студијама и истраживањима у оквиру Универзитета у Новом Саду, а титулу доктора драмских и аудиовизуелних уметности стиче 2018. на Академији уметности Универзитета у Новом Саду. Бави се педагошким, научноистраживачким и уметничким радом, а у свим областима њен рад је у знаку афирмације и подстицања мултикултуралности и интеркултуралне комуникације. Агота Виткаи Кучера се дуго година у назад бави и концертним певањем у земљи и иностранству. Њен богат репертоар увек је у знаку мултикултуралног приступа и обухвата музику различитих жанрова.
Медаља културе за очување културног наслеђа Даниели Королији Црквењаков
Др Даниела Королија Црквењаков, конзерватор – рестауратор, лауреат Медаље културе за очување културног наслеђа, у свом раду успешно сједињује све аспекте очувања културног наслеђа – истраживања уз примену природних наука, валоризацију, конзервацију, популаризацију и презентацију. За овакву мултидисциплинарсност на делу заслужни су њено образовање и велика енергија и ентузијазам, видљиви у свакој од ових области рада. У формалном образовању је спојила инжењерску диплому, потом диплому конзерватора – рестауратора, и на крају докторат из области мултидисциплинарних наука у програму „Историја и филозофија природних наука и технологије“. Поред тога непрекидно се усавршавала и кроз неформално образовање, истовремено делећи несебично стечено знање другима. Обраћа се и стручњацима и широкој публици – између осталог кроз ауторство четири конзерваторске публикације, бројне стручне текстове, организовање стручних и научних скупова и радионица, предавања Конзерваторски разговори. Велики искорак у правцу ширења знања о чувању културног наслеђа на млађе генерације конзерватора учинила је покретањем и вођењем мастер студија Конзервације и рестаурације на Академији уметности у Новом Саду. Искрени је и неуморни борац за боље место и унапређење конзерваторско – рестаураторске струке.