Објављен девети број часописа Зборник радова Академије уметности

Novi ZBORNIK

Објављен девети број часописа Зборник радова Академије уметности

Објављен је девети број часописа Зборник радова Академије уметности (2021). Поред радова из области теорије и историје уметности, музикологије, теорије музике и театрологије, ове године Зборник објављује и специјалну рубрику Зенит и зенитизам посвећену обележавању сто година од покретања часописа Зенит (1921).

Часопис Зборник радова Академије уметности излази од 2013. године као публикација Центра за истраживање уметности. Уредништво чине: др Наташа Црњански (уредница), проф. емер. Ирина Суботић, др Ира Проданов, др Марина Мађарев, др Дијана Метлић, др Манојло Маравић, др Драган Стојменовић, и Ивана Ножица, МА (секретар уредништва).

Чланови међународног уредништва су: dr Gunter Berghaus (University of Bristol, UK), dr Tatjana Marković (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Austria), dr Ildar Khannanov (University of Baltimore, USA), dr Dmitri Ninov (University of Texas, USA), dr Michael Broderick (Murdoch University, Australia), dr Karen A. Ritzenhoff (Central Connecticut State University, USA), dr Ivan Moody (Cesem – Universidade Nova de Lisboa, Portugal), dr Roderick Munday (Aberystwyth University, UK), dr Michal Babiak (University of Bratislava, Slovak Republic), dr Boris Senker (Svečilište u Zagrebu, Hrvatska), dr Veronica Demenescu (West University of Timisoara, Romania), dr Athena Katsanevaki (University of Macedonia in Thessaloniki, Greece), dr Darko Lukić (Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska), dr Elisabeta Pasquini (University of Bologna, Italy), dr Elisa Pezzotta (University of Bergamo, Italy).

Часопис публикује радове на српском и енглеском језику, излази једанпут годишње и реферише се у базама ЕРИЏ плус, DOAJ  (Directory of Open Access Journals), RILM (Répertoire International de Littérature Musicale) и Scindeks.

Дизајн часописа потписује мр Атила Капитањ.