Облежавање Дана Академије уметности Нови Сад

2022-web-slajder

Облежавање Дана Академије уметности Нови Сад

Академија уметности Нови Сад ће низом активности у месецу априлу обележити 48 година постојања.

Након две онлајн прославе заредом, враћамо се програмом уживо кроз организацију бројних дешавања, концерата, представа, изложби, радионица.

Централна прослава Дана Академије одржаће се у четвртак, 21. априла 2022. у Мултимедијалном центру Академије уметности где ћемо доделити захвалнице појединцима и институцијама уз пригодан драмски и музички програм.

Обележавање Дана Академије започињемо пројектом „Уметност на длану“ који се реализије у сарадњи са Фондацијом Нови Сад – Европска престоница културе 2022.
Први догађај је додела награда Фондације „Мали принц“ и отварање истоимене изложбе радова најбољих студената Департмана ликовних уметности у школској 2020/21. години. Изложба и додела награда одржаће се у уторак, 05. априла 2022. у Културној станици Свилара са почетком у 12 часова. Изложба се може погледати до 14. априла 2022. у оквиру програмског лûка Будућност Европе – Школе будућности.

Такође у окиру овог пројекта, сви они које интересује графика као ликовни медиј моћи ће да учествују у графичкој радионици „Одштампај своју графику“ у Културној станици Свилара у суботу, 09. априла 2022. од 17 часова.

Концерт Симфонијског оркестра Академије уметности одржаће се у недељу, 10. априла 2022. у Синагоги са почетком у 20 часова. На програму су дела В. А. Моцарта и П. И. Чајковског, солиста на флаути је Петар Поповић, а оркестром диригује маестро Андреј Бурсаћ. Организатори концерта су Академија уметности Нови Сад уз подршку Музичке омладине Новог Сада, Српског народног позоришта и Војвођанског симфонијског оркестра.

Дани 12. и 13. април биће у знаку позоришта. Студенти мастер студија Глуме на мађарском језику у класи проф. Ласла Шандора и сам. стр. сар. Арона Балажа, извешће у уторак, 12. априла 2022. са почетком у 19 часова на малој сцени Новосадског позоришта представу „Бог масакра“ Јасмине Реза. Студенти треће године Глуме на српском језику у класи проф. Бориса Исаковића и сам. стр. сар. Миљана Војновића, извешће у среду 13. априла 2022. у 19 часова такође на малој сцени Новосадског позоришта представу „Породица Топаловић“ према мотивима драме „Маратонци трче почасни круг“ Душана Ковачевића. Представе су исто део пројекта „Уметност на длану“.

Позоришна премијера дипломске представе „Кући“ Људмиле Разумовске у извођењу студената IV године Глуме на српском језику у класи проф. Јасне Ђуричић и сам. стр. сар. Сање Ристић Крајнов одржаће се 16. априла у Мултимедијалном центру Академије уметности.

Месец април завршавамо изложбом „Разлике“ у Креативном дистрикту. Отварање је заказано за четвртак, 28. април 2022. у 19.30 часова, а исти дан у Креативном дисктрикту почиње и Први фестивал примењеног позоришта који ће трајати до суботе, 30. априла 2022.

Изложба и фестивал су део активности пројекта „Уметност на длану“ у оквиру лука Будућност Европе – Заставе будућности.