zavrsna izlozba 2022

Отварање изложбе радова студената завршне године основних академских студија Департмана ликовних уметности Академије уметности Нови Сад, генерација 2018.-2022., одржаће се у петак, 24. јуна 2022. године у 20.00 часова у новој галерији Академије уметности на Булевару Михајла Пупина 22.

Радове ће представити студенти студијског програма Ликовне уметности (модули Сликарство, Вајарство, Графика, Нови ликовни медији и Фотографија) и студијског програма Примењене уметности и дизајн (модули Графички дизајн, Илустрација и Дизајн ентеријера).

Поред доделе награда за најуспешније студенте, овом приликом ће галерија бити отворена и званично започети свој рад. Свечаном отварању нове галерије присуствоваће Милош Вучевић, градоначелник Града Новог Сада.

Изложба најуспешнијих радова са предмета Цртање са технологијом биће отворена у петак, 24. јуна 2022. године у 19.00 часова у Културном центру Војводине “Милош Црњански”, Војводе Путника 2.