Додељене награде за најбоље студенте из уметничких области цртање и вајање

Nagrada Milivoj Nikolajević - Boris Ivančev V (002)

Додељене награде за најбоље студенте из уметничких области цртање и вајање.

Изложба радова студената прве, друге и треће године Департмана ликовних уметности са модула Вајарство, Графика, Графички дизајн и Илустрација, и студената треће године са предмета Цртање са технологијом отворена je у четвртак, 09. јуна 2022. у 15 часова у згради Академије уметности на Петроварадинској тврђави. Додељене су награде за најбоље студенте из уметничких области цртање и вајање.

Награђени студенти прве године на предмету Цртање са технологијом, Катедра за цртање:

Награда Фонда ”Миливој Николајевић” за најбољи цртеж-студију за студенте Примењене уметности и дизајн (проф. Оливера Марић Недић; стр. сар. Ђорђе Марковић):

– Голубовић Ивана, студијска група графички дизајн

Награда Фонда ”Миливој Николајевић” за најбољи цртеж-студију за студенте Ликовних уметности (проф. Јасна Гулан Ружић; стр. Сар. Раде Тепавчевић):

– Борис Иванчев, студијска група графика

Награда за цртеж малог формата за студенте Ликовне уметности (проф. Вишња Петровић; стр. сар. Раде Тепавчевић):

– Мирјана Миловановић, студијска група сликарство

Награда за цртеж малог формата за студенте Примењене уметности и дизајн (проф. Оливера Марић Недић; стр. сар. Ђорђе Марковић):

– Дукић Мирјана, студијска група дизајн ентеријера

Награђени студенти Катедрe за вајање:

Награда за рељеф: Лаура Иличић, студент прве године на Kатедри за вајарство
Награда за портрет: Драгутин Рајковић, студент друге године на Kатедри за вајарство