Радионица “Лични пејзаж – а Personal Landscape” – гостовање фотографа Брајана Арнолда из САД-а

Brajan Arnold

Радионица
“Лични пејзаж – а Personal Landscape”
гостовање фотографа Брајана Арнолда
Cornell University, САД
01. 10. do 10. 10. 2018.
Косовска 33
Академија уметности

Са задовољством најављујемо гостовање фотографа Брајана Арнолда из САД (са Cornell Универзитета), који ће од 01. до 10. октобра 2018. реализовати фотографску радионицу “Personal Landscape – A Life through Photography” на Академији уметности у сарадњи са колегама са студијских програма: Фотографија и Аудио – визуелни медији.

Радионица ће бити реализована са формираном групом студената Академије уметности на тему “Personal Landscape”, а у оквиру свог гостовања Брајан Арнолд ће одржати и неколико предавања отвореног типа за све заинтересоване студенте на Академији уметности.

Отворена предавања су заказана за 03. октобар 2018. у сали на првом спрату у објекту Академије уметности који се налази у Косовској 33:

– 10:00 – 11:30: Personal work history of Brian Arnold

– 12:00 – 13:30:  Indonesian landscape and historical study Brian Arnold

Брајан Арнолд је фотограф чија се дела налазе у бројним значајним колекцијама: Museum of Contemporary Photography in Chicago, George Eastman House in Rochester, Cleveland Museum of Art, The Colorado History Museum in Denver, Johnson Museum of Art at Cornell University, National Gallery of Art of Australia, Light Work in Syracuse, NY.  Као предавач је гостовао на бројним инсититцијама широм света (САД, Италија, Индонезија, Аустралија, Кина).

Аутор је књига Identity Crisis: “Reflections on Public and Private Life in Contemporary Javanese Photography” (издавачи Afterhours Books and the Herbert F. Johnson Museum of Art) и “Alternate Processes in Photography: Technique, History, and Creative Potentia” (издавач Oxford University Press) као и пројеката попут “Kumquat Edition”.

Гостовање Брајана Арнолда подржао је Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност.

Више информација о Брајану Арнолду можете погледати ОВДЕ.