Културна станица “Свилара”
9. мај 2024. у 19.00

Рођендански комади за Златни јубилеј Академије уметности Нови Сад

Први концерт под називом “Рођендански комади за Златни јубилеј Академије уметности Нови Сад” одржаће се у четвртак, 09. маја 2024. у Културној станици “Свилара” са почетком у 19 часова.

Ове године Академија Уметности обележава значајан јубилеј – 50 година постојања, током којих је непрестано неговала уметнички таленат и креативност. У част овог јубилеја, композиторка и професорка Александра Вребалов позвала је све садашње и бивше студенте и професоре композиције да допринесу минијатурама које ће бити извођене од стране тренутних студената и професора са студијског програма Извођачке уметности на Академији уметности.

Ове композиције, чија је дужина предвиђена у распону од 1 до 6 минута, имају за циљ да прикажу разнолике стваралачке и извођачке таленте које је Академија неговала током протеклих пет деценија.

Као део прославе, ове минијатуре ће бити интегрисане у редовне концерте студената и професора, као сведочанство о посвећености Академије стварању новог репертоара и будућности музике. Премијере свих комада ће снимити студенти и професори са Катедре за аудио-визуелне медије Департмана драмске уметности, а планирано је да буду обједињене у интернет публикацији коју уређује музиколог, проф. Немања Совтић.

На концерту учествују студенти и наставници Академије уметности у Новом Саду:

Програм:
Stevan Kovacs Tickmayer • Кристина Ковач • Михајло Рацпети • Ана Казимић • Зоран Комадина • Милан Михајловић • Александра Степановић • Милош Заткалик • Ивана Говорчин • Слободанка Бобана Дабовић Ђурић • Немања Совтић • Станислава Гајић • Башким А. Шеху • Вера Злоковић • Димитрије Бељански

Наредни концерт планиран је за последњу недељу октобра у Културној станици “Свилара”.