Уручена захвалница Милораду М. Матановићу власнику фирме “Биро инжењеринг”

Zahvalnica Biro inzenjering

Уручена захвалница Милораду М. Матановићу власнику фирме “Биро инжењеринг”

Проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности Нови Сад доделио је посебну захвалницу дипл. инж. Милораду М. Матановићу на свечаном пријему у Деканату Академије уметности поводом Дана Академије уметности у среду, 21. априла 2021. Овом приликом показана је неизмерна захвалност за досадашњу професионалну подршку, као и жеља за наставак успешне сарадње између Катедре за графичке комуникације Департмана ликовних уметности и фирме “Биро инжењеринг”.

Дипл. инж. Милорад М. Матановић већ годинама уназад несебично доприноси едукацији студената Департмана ликовних уметности Академије уметности у области дизајна амбалаже. Студенти АУНС су до сад имали прилике да се опробају у практичном раду у радионици фирме “Биро инжењеринг”, прате процес производње и израде иновативних конструктивних решења кутија и прозвода од картона.

Током 2018. године је реализован пројекат израде модела ексклузивне амбалаже које су студенти презентовали исте године на манифестацији “Недељи дизајна” у Будимпешти, а 2020. године је реализован и први мастер рад уз стручну помоћ г. Матановића и производних капацитета фирме Биро инжењеринг.