Уручене награде Фондације „Мали принц“

Nagradjenji

Уручене награде Фондације „Мали принц“

За студенте Академије уметности награда Фондације „Мали принц“ представља велико охрабрење и стимуланс да самостално развијају своју каријеру и отисну се на уметничко тржиште. Награда је новчана и износи 1500 евра у динарској противвредности.

Милан Слијепчевић, студент клавира са Департмана музичке уметности, Зденко Иван Медвеђ мастер студент дизајна светла са Департмана драмских уметности и Мила Пејић, студенткиња мастер студија фотографије са Департмана ликовних уметности добитници су награде Фондације „Мали принц“ за школску 2021/22. годину.

Награде им је на свечаносту у Културној станици „Свилара“ уручила госпођа Александра Веђеци Бошков испред Фондације „ Мали принц“, а претходно је присутне поздравио проф. Синиша Бокан, декан Академије уметности Нови Сад.

Ове године имали смо јединствену прилику да изложбу радова под називом „Мали принц“ аутора девет студената, награђених прошле године на Завршној изложби Департмана ликовних уметност публика погледа након додела награда. Изложбу је свечано отворио проф. Мирослав Шилић, шеф Департмана ликовних уметности. На изложби су се  представили најбољи међу младим уметницима последње генерације из уметничких дисциплина: цртање, сликарство, вајарство, графика, нови ликовни медији, фотографија, графички дизајн, илустрација и дизајн ентеријера.

У оквиру свечаности наступио је ЕX-YU КВИНТЕТ у саставу наших студената: Зоране Момић, Неле Драшковић, Михаелу Треск, Јефимије Шипке, Дорис Рачић из класе камерне музике професорке Соње Антунић. Лауреат Милан Слијепчевић, одсвирао је композицију „El Albaicin“ из свите „Ибериа“ Исака Албениза.

Додела награда „Мали принц“ и изложба радова је део пројекта „Уметност на длану“, који је подржала Фондација Нови Сад – Европска престоница културе 2022 у оквиру програмског лука „Будућност Европе – заставе будућности“.