Студент АУНС освојио другу награду на 10. EX-YU конкурсу за графику

Студент АУНС освојио другу награду на 10. EX-YU конкурсу за графику

Ђорђе Ћорић, студент мастер студија ликовне уметносту Академије уметности у Новом Саду на модулу графика, под менторством проф. Радована Јандрића, добитник је друге награде у категорији Најбољег студента графичара на 10. EX-YU конкурсу за графику.

За 10. EX-YU конкурс за графику је стигло 175 графике из Републике Србије, Републике Македоније, Републике Словеније, Републике Хрватске, Републике Црне Горе, Републике Босне и Херцеговине, од тога 93 графике у категорији графичара и 82 графике у категорији студената графичара. Жири (историчарка уметности и директорка Галерије Хаос у Београду, Борка Божовић, графичарка Тамара Пајковић, сарадница у Центру за графику и визуелна истраживања у Београду и графичарка Милица Антонијевић, ванредна професорка на Филолошко уметничком факултету у Крагујевцу) је за изложбу изабрао 62 графике.

Честитамо!