Додељене награде најбољим студентима у оквиру Завршне изложба студената Депатмана ликовних и примењених уметности

Завршна изложба студената Департмана ликовних и примењених уметности одржана је у петак, 23. јуна 2023. у Галерији Академије уметности Нови Сад са почетком у 20 часова.

Присутне је испред Академије уметности Нови Сад поздравила проф. др Дубравка Лазић, продеканка за уметнички рад и међународну сарадњу, а изложбу је свечано отворио проф. Мирослав Шилић, директор Департмана ликовних и примењених уметности.

Као и сваке године у оквиру завршне изложбе додељене су годишње награде Департмана ликовних и примењених уметности.
За најуспешнији уметнички рад из стручно уметничке дисциплине вајање награда Уметничке ливнице „Станишић“ уручена је Александри Пејановић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Вајарство. Награда „Драган Ракић“ за најуспешнији рад из предмета Дигитална слика коју додељују Катедра за нове ликовне медије и Катедра за сликарство додељена је ове године Тамари Кнежевић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Нови ликовни медији. Награда „Богомил Карлаварис“ за остварене изузетне резултате из области Ликовне педагогије у оквиру предмета Методика ликовне културе додељена је Звездани Ковачевић, студенткињи IV на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Дизајн ентеријера. Награда „Бошко Петровић“ за најуспешнији уметнички рад из стручно уметничке дисциплине сликање додељена је Теодори Милић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Сликарство.

Годишње награде Департмана ликовних и примењених уметности додељене су за најуспешнији уметнички рад. Студенти награђени Годишњом наградом конкуришу за награду Фондације „Мали принц“ која се за врхунске резултате из области уметности додељује сваке школске године по једном студенту Департмана ликовних и примењених уметности, Департмана драмских уметности и Департмана музичке уметности, на Дан Академије, 22. априла.

Годишње награде Департмана ликовних и примењених уметности за најуспешнији уметнички рад:

– у уметничкој дисциплини – цртање додељена је Сандри Милановић, студенткињи IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Графички дизајн,

– у уметничкој дисциплини – сликање награда је додељена Ањи Прерадовић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Сликарство,

– у уметничкој дисциплини – вајање награда је додељена Кристини Станојевић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Вајарство,

– у уметничкој дисциплини – графика, награда је додељена Соњи Кнежић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Графика,

– у уметничкој дисциплини – нови ликовни медији награда је додељена Мили Стојановић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Нови ликовни медији,

– у уметничкој дисциплини – фотографија награда је додељена Андреи Медић, студенткињи IV године на студијском програму Ликовне уметности, модул Фотографија,

– у уметничкој дисциплини – графички дизајн награда је додељена Сандри Милановић студенткињи IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Графички дизајн,

– у уметничкој дисциплини – илустрација награда је додељена Мили Лукић, студенткињи IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Илустрација,

– и у уметничкој дисциплини – дизајн ентеријера награда је додељена Тамари Кереџин, студенткињи IV године на студијском програму Примењене уметности и дизајн, модул Дизајн ентеријера.

Завршна изложба студената IV године Департмана ликовних и примењених уметности изванредан је повод да се уметност наших младих генерација измести ван зидова Академије и освоји читав град. Радови ове генерације студената изложени су у неколико галеријских простора у Новом Саду. Осим у Галерији Академије уметности где су изложени радови студената студијског програма Ликовне уметности, изложбе су и у Културној станици Свилара – радови студената студијског програма Примењене уметности и дизајн, Галерији Мост – радови са предмета Цртање, Галерији СУЛУВ – радови студената са модула Сликарство и у Малом ликовном салону – радови студената са модула Графика.

Завршна изложба радова студената у Галерији Академије уметности (Булевар Михајла Пупина 20) отворена је до 07. јула 2023. сваким радним даном, осим викенда од 14 до 21ч.