insta 1

Понедељак, 16.09.2024. у 16.00
Мултимедијални центар Академија уметности Нови Сад
Ђуре Јакшића 7

Финале 6. Националног такмичења младих из енглеског језика “Chine Daily Belt and Road Youth English Speaking Competition” у организацији Академије уметности Нови Сад Универзитета у Новом Саду орджаће се у понедељак, 16. семптембра у Мултимедијалном центру Академије уметности Нови Сад (Ђуре Јакшића 7) са почетком у 16 часова.

Такмичење ће отворити проф. др Дубравка Лазић, продеканка за уметност и међународну сарадњу.

Пријављени кандидати ће излагати радове на тему „Civilizations: clash and coexist”, а оцењиваће их жири у саставу:

• Корнелија Одри, професор енглеског језика у Карловачкој гимназији
  • Проф. др Бојан Лалић, директор Института појас пут Владе Републике Србије
  • Бојана Борковић, наставник страног језика на Академији уметности Нови Сад

Победник такмичења пласира се на светско првенство које се одржава средином октобра у Кини.

Прошле године, Страхиња Тривковић, ученик Треће београдске гимназије освојио је друго место на светском такмичењу Појас и пут “21st Century Cup” које се одржало у Шангају од 10. до 14. октобра у конкуренцији од 30 учесника, као најмлађи такмичар. Такмичење је окупило укупно представнике из 60 држава, а у великом финалу учествовало је њих 30. Такмичари су прошле године презентовали рад на тему “ Artificial intelligence, a blessing or a curse?”.