Добитник Покрајинске награде „Михајло Пупин“ проф. Радмила Ракин Мартиновић

Добитник Покрајинске награде „Михајло Пупин“ проф. Радмила Ракин Мартиновић

Комисија за доделу Покрајинске награде и покрајинских признања једногласно је одлучила да је добитник овогодишње Награде „Михајло Пупин“ магистар Радмила Ракин Мартиновић, редовни професор на Академији уметности и директор Музичке школе „Исидор Бајић“ у Новом Саду од 1996. године.

Дипломирала је 1984. године на Академији уметности, где је 1987. стекла и звање магистра уметности – уметничка дисциплина флаута. У досадашњој уметничкој каријери имала је преко две стотине солистичких и камерних концерата, а посебну пажњу посветила је извођењу дела домаћих аутора, нарочито из Војводине. Учествује на најзначајнијим манифестацијама широм Европе.

Покрајинска награда „Михајло Пупин“, као и покрајинска признања, биће уручени 25. новембра на свечаности поводом Дана присаједињења Војводине Србији.