Нови студијски програм: Мастер професор у области уметности

Катедра за теоријске предмете

УПИС 2023/2024.

Нови студијски програм: Мастер професор у области уметности

Створена је и формална основа за развој методике из области уметности као веома значајне дициплине и формирање нових кадрова који ће моћи да одоговоре на захтеве савременог тржишта рада са компетенцијама које су у складу са дефинисаним циљевима у новом Закону основа система васпитања и образовања.

То је посебно односи на развијене предузетничке вештине студената и унапређење сарадње високошколских установа са
привредом и другим заинтересованим актерима у локалној заједници
, што је постигнуто кроз конкретан рад са установама са којима је АУНС успоставио формалну сарадњу.

Велика пажња је посвећена дигитализацији образовних ресурса, као и јачању комептенција наставника и студента за примену ИКТа, па се као резултат очекује у даљем раду повећање употребе информационих технологија у настави и процесу учења.