Додељене награде најбољим студентима Универзитета у Новом Саду

milan slepcevic

Додељене награде најбољим студентима Универзитета у Новом Саду

На свечаности одржаној у згради Ректората Универзитета у Новом Саду 28. децембра 2022. уручене су награде најбољим студентима Универзитета у Новом Саду у школској 2021/2022. години.

Том приликом уручене су: награда Најбољи студент Универзитета, шест награда Студент генерације у појединим наставно-научним областима, девет Признања за врхунске резултате постигнуте на европским и светским такмичењима, као и Награда „Александар-Саша Поповић“. Присутне је у уводном делу скупа поздравио ректор Универзитета у Новом Саду проф. др Дејан Мадић, док је детаљнији приказ награда представио проректор за наставу и студентске активности проф. др Ђорђе Херцег. У име Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност, на свечаности се обратила Нела Милишић, помоћница покрајинског секретара.

Добитници награда Студент генерације у појединим наставно-научним областима су најбољи дипломци Универзитета у областима природно-математичких, техничко-технолошких, друштвених, хуманистичких и медицинских наука, као и уметности: Мина Јанковић, Природно-математички факултет, укупна просечна оцена током студија 10,00 (добитник награде Студент генерације у области природно-математичких наука), Стефан Угринов, Пољопривредни факултет Нови Сад факултет, 10,00 (Студент генерације у области техничко-технолошких наука), Бојана Марицки, Економски факултет у Суботици, 10,00 (Студент генерације у области друштвених наука), Славица Остојић, Филозофски факултет, 9,95 (Студент генерације у области хуманистичких наука), Милан Слијепчевић, Академија уметности Нови Сад, 10,00 (Студент генерације у области уметности) и Драган Турањанин, Медицински факултет Нови Сад, 10,00 (Студент генерације у области медицинских наука). Награда Студент генерације додељује се дипломцу који је у току претходне школске године, а најкасније закључно са 30. септембром, са највећом просечном оценом завршио основне академске студије или интегрисане студије у одговарајућој наставно-научној односно наставно-уметничкој области и који је стекао у просеку најмање 60 ЕСПБ бодова за сваку годину студирања, односно није поновио ниједну годину студија.

Поред тога, Сенат Универзитета је доделио Признања за врхунске резултате постигнуте на европским и светским такмичењима, чији су добитници дипломци и студенти са Академије уметности, за изузетне резултате остварене на међународним такмичењима у области музичке уметности: Андријана Пантић (флаута), Јефимија Шипка (Фагот), Марија Зороја (харфа) и Милан Слијепчевић (клавир), као и студенти спортисти: Кристина Гомбар са Медицинског факултета Нови Сад (шотокан карате), Иван Дела Кроче (џиу џица), Ивана Јандрић (самбо), Марица Перишић (џудо) и Надежда Петровић (џудо) са Факултета спорта и физичког васпитања Нови Сад.